Aplikacje Mobilne (Mobile App’s)

Chcesz dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców użytkowników za pośrednictwem tabletu lub smartfona? Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna. Aplikacja mobilna – to produkt, który został zaprojektowany dla urządzeń inteligentnych oraz umożliwia szybki i łatwy sposób przekazywania dannych lub dostępu do potrzebującej informacji.

Mobilne aplikacje  mogą być różnego typu. Najczęściej pobierane są:

  • Rozrywkowe,
  • Podróżnicze (GPS, informacje o hotelach itp.),
  • Komunikacyjne ( publikowane są aktualności, różne zawody sportowe i ich wyniki, itp.),
  • Multimedia (wideo, odtwarzacze plików muzycznych),
  • Zarządzające (kalkulator, rozkłady ruchu i tak dalej.),
  • Aplikacje e-commerce.

Ważne jest, mieć dobry pomysł na aplikację mobilną, ponieważ od tego zależy, czy aplikacja będzie użyteczna i przyciągnie uwagę konsumentów.Innym ważnym czynnikiem – wygodny interfejs aplikacji dla użytkownika. To powinno być proste w obsłudze, nowatorskie i mieć atrakcyjny wygląd. Twój cel – dać użytkownikom aplikację nie tylko do korzyści praktycznej, ale i dobre doświadczenie korzystania. Przecież, zaspokojenie potrzeb klienta – jest to prosta droga do sukcesu.

Ciekawym faktem jest obecna liczba korzystających z urządzeń mobilnych i internetu, co wynosi 77% ludności z całego świata. Szybkie rozwijające się inteligentne urządzenia dają przedsiębiorcom coraz lepsze możliwości przedstawiać i promować swoje produkowane towary lub usługi.

Aplikacja mobilna tworzy innowacyjny, nowoczesny wizerunek firmy. Ważne jest to, aby było  profesjonalnie zaprojektowane i aktywnie wykorzystywane. Wszystko to -potrzebuje wiedzy, umiejętności i czasochłonnej pracy, która może być wykonana wyłącznie przez specjalistów w tej dziedzinie. To właśnie my jesteśmy tym zespołem specjalistów – „Studio 4D”. Nie wahaj się skontaktuj się z nami, ponieważ jesteśmy w stanie zaoferować najwyższą jakość w przystępnej cenie.

Należy zauważyć, że każdy producent telefonów ma wprowadzone różne systemy operacyjne, które wspierają sprawne funkcjonowanie aplikacji mobilnych. Topem jest – iOS i Android.
W rzeczywistości, mobilna aplikacja jest tworzona dla każdego systemu operacyjnego oddzielnie, więc przed utworzeniem trzeba przeanalizować grupy docelowe i sprawdzić, które aplikacje mobilne są najbardziej istotne i przydatne dla waszej firmy.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji mobilnych

Dlaczego warto korzystać z aplikacji mobilnych?

Przede wszystkim, klienci nie muszą grać w oczekiwanie. Mobilne aplikacje gwarantują szybsze przeglądanie niż przy użyciu mobilnego Internetu. Podczas przeglądania Internetu trzeba najpierw otworzyć przeglądarkę internetową, wprowadzić adres witryny sieci Web w formacie URL i czekać na załadowanie potrzebnej informacji. Tymczasem otwarcie aplikacji mobilnej trwa tylko kilka sekund, ponieważ większość informacji są przechowywane w aplikacji, co sprawia możliwość stosowania jej bez połączenia z Internetem.

Po drugie, aplikacja mobilna jest stałym przypomnieniem dla klientów o twojej firmie. To przyczynia się do wzmocnienia marki, oraz zwiększa widoczność. To dlatego, że aplikacja mobilna, w przeciwieństwie do adresu przeglądarki jest zawsze widoczna na ekranie telefonu. To pomaga budować lojalność klientów, ponieważ twoja firma jest zawsze z nimi.

Po trzecie, jak już wspomniano, aplikacja zwiększa lojalność klientów, mogą szybko i łatwo uzyskać niezbędną informacje tu i teraz. Firmy wykorzystują aplikacje mobilne w celu poprawy swoich działających procesów i zwiększenie poziomu dostępu do usług dla swoich klientów. Właśnie one pomagają w ułatwieniu komunikowania się z klientami, a ta sprawa jest bardzo ważna w biznesie.

Po czwarte, aplikacja mobilna pomaga zmniejszyć koszty SMS-ów i newsletterów papierowych. Zapewnia bezpieczną  i wygodną w komunikację z klientami, wysyłając im darmowe wiadomości. Aplikacja pomaga zmniejszyć nakład pracy i czasu , który ma być przeznaczony na wysyłanie informacji i rozmowy telefoniczne.

Co należy wziąć pod uwagę przed utworzeniem aplikacji mobilnej?

Określić, o ile będzie popularna aplikacja mobilna

Czy aplikacja przyniesie korzyści klientom i ludzie będą ją używać? Zapytaj dotychczasowych klientów i odwiedzających stronę internetową, a znajdziesz odpowiedź. To pomoże ci zrozumieć, czy jest potrzeba aplikacja i czy warto ją budować.

Definicja celu aplikacji mobilnej 

Pierwszym i najważniejszym celem aplikacji – ma być użyteczność w obsłudze dla klientów. Postaw się na miejscu swoich klientów i zastanów się, czego oni oczekują od mobilnej aplikacji? Jak ten program poprawi twoje oferowane usługi? Co będzie przyciągać uwagę klientów?.

prężność środków i czasu 

Aplikacja to nie tylko inwestycja finansowa, ale także inwestycja czasu. Aby mogła być użyteczna dla firmy, musi być dobrej jakości, spełniać potrzeby klientów i stale aktualizowana. A to wymaga dużo czasu. Oceń to czy będziesz w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu i pieniędzy na utrzymanie i ulepszenie aplikacji. Pamiętaj, że lepiej żadnej aplikacji nie mieć niż aplikację w zlym stanie.

Twoje zapotrzebowanie biznesowe 

Aplikacje mobilne nie są niezbędne dla każdej firmy, dlatego przed podjęciem decyzji, aby ją mieć,  należy wziąć pod uwagę zapotrzebowania biznesu. Aplikacje są bardzo przydatne dla tych firm, które działają w ścisłej współpracy z klientami. Trzeba utworzyć aplikację mobilną? Jeśli tak, czekamy na Twój telefon lub e-mail. Studio 4D – profesjonaliści w swojej dziedzinie, za których mówią tworzone prace wysokiej jakości.

error: