Od czego zależy tworzona koncepcja strony internetowej

Od czego zależy tworzona koncepcja strony internetowej decyduje każdy projektant  indywidualnie na podstawie swego doświadczenia oraz perswazji. Proponujemu dla was zacząć od omówienia i wdrążenia usług marketingowych lub produktów. Potencjlnych konsumentów i analizy odpowiedniego kręgu użytkowników a także zrozumienie ich zapotrzebowanej koncepcji. Musimy przeanalizować kim jest wasz kupiec, jakie odwiedza strony internetowe, czym jest zaciekawiony, jakie ma hobby itp. Otrzymając ogólny wynik, rozpoczynamy modeliowanie komfortu, przytulnej atmosfery stron internetowych. Na podstawie stylu firmy oraz jego produktu lub usług i wymagań technicznych projektu.

Tworząc koncepcję strony internetowej, stwarzamy menedżera, sprzedawcy, który niema drugiej szansy, nie może powiedzieć – zaczekaj! Jeszce nie wszystko powiedziałem… Koncepcja strony internetowej ma być rozwiązana tak, aby przeglądając stronę www logicznie doprowadziła by do wyniku – kupić. Środowisko ma być wygodne i wyraźne nie drażniące ludzkiego oka.  Każdy projektant jest artystą chcący wykazać się, zostawić coś swego w koncepcji swojej pracy. Klient też potrzebuje więcej włożyc pracy w tworzoną stronę internetową lub sklep. Tak angażujemy się w pewną gre, tracimy czas, dlatego zalecamy pamiętać – tworzycie nie tylko dzieło artystyczne, ale i dobrze obmyślone sprzedawane usługi lub poznawcze odpowiednie produkty oraz ich narzędzia. Wygląd tworzymy wpspierając się zasadom dla osiągnięcia celu oraz przepisu. Zwiedzając stronę internetową producenta luksusowych samochodów, otrzymacie nie powtarzalne wrażenia, która jest wart wszystkich waszych pieniędzy, lecz na podstawie tego modelu nie będziecie mogli stworzyć usług prawnych lub wygląd strony sprzeadaży drewna opałowego. Dlatego nie schodźmy z prawidłowej drogi tworzenia. Wdrążamy się w obszar i tu szukamy dobrych przykładów, analizując konkurencję oraz genrujemy ideji tworzonych przez klienta. Analizę konkurenta, nowoczesnymi osiągnięciami technologii, teraźniejszą koncepcją stron oraz ich prawidłową logiką.

Trzymając się takim sposobem tworzenia koncepcji stron internetowych i strategią, konsekwentnie podejdziemy do potrzebowanego wyniku.

error: