Programowanie

Biznes programowania jest jednym z najszybciej rozwijających się biznesów na świecie. Obencnie na Litwie brakuje doświadczonych programistów w przeciwieństwie do wielu innych zawodów. Zapotrzebowanie programistów wciąż przewyższa podaż. Trzeba powiedzieć, że aby znaleźć dobrych programistów, pracodawcom jest niezwykle trudno, ponieważ takiej działalności osoby, są szybko rozchwytywane i pozostają do wyboru programiści z mniejszym doświadczeniem lub programiści-amatorzy. Te ostatnie większość zakończone mają kilku miesięczne kursy programowania, więc oczywiste jest, że nie są jeszcze gotowe do pracy profesjonalnej. Oczywiście, są i wyjątki.

Mówiąć o programistach, większość tą sferą ciekawią sięod samego dzieciństwa, programować zaczynają niezależnie, ucząć sie od kolegów lub uczęstniczą w kółkach programowania itd. Oczywiście historie  są różne, można powiedzieć, że programistów z powołaniem łączy  jedna właściwość – stała ciekawość. Bez względu na to, jak dziwne może się wydawać, z punktu widzenia przedstawiciela nauki, dobry programista ma być kreatywny ale i mieć nie tylko dobre logiczne myślenie. Ponieważ tworzenie nowych kodów potrzebuje dużo kreatywności. Celem każdego programisty jest stworzenie takiego kodu, który pozwolił by szybciej i łatwiej osiągnąć pożądany cel, to znaczy wykonując mniej działań ale tym osiągnąć lepszy rezultat. Ważne zrozumieć że nawet najlepsi programiści  nie unikają błędów, na pierwszy rzut oka natykają się na nierostrzygalne problemy. Dlatego osoby pracujące w tej sferze muszą być uparte i umieć uczyć się na swoich błędach.

Dla dobrego programisty jest bardzo ważne mieć dużo cierpliwości, ponieważ programowanie – proces który się składa z wielu drobnych, lecz bardzo ważnych szczegółów. Na przykład, najmniejszy błąd może spowodować ponowne projektowanie istniejącej aplikacji. Często, nawet kilka razy. Dużo cierpliwości potrzeba dla współpracy z klientami: chcąc wyjaśnić ich zapotrzebowania, poprawiając dla nich nie odpowiednie wyniki.

Biorąc pod uwagę, jakie cechy musi mieć dobry programista, krótko omówmy języki programowania. Tak na prawdę egzystuje dużo różnorodnych języków programowania, które są przeznaczone do wykonania odpowiednich zadań. Może powstać pytanie, jakie języki programowania są najpopularniejsze i najbardziej oszacowane specjalistami? Zaspokoimy waszą ciekawość i odpowiemy na to pytanie.

Języki programowania

Jednym z naj popularniejszych języków progrmowania jest PHP. Twórcą tego języka jest – Rasmus Lerdorf. Język ten był stworzony w 1995 r. Pełna nazwa – Personal Home Page Tools. Jest to język kodu otwartego, po przez który stworzona trzecia część stron internetowych na świecie. Jakóść i niezawodność tego języka programowania jest udowodnione przez fakt, że PHP używa nawet popularny portal Facebook. Nasi programiści firmy Studio 4D specjalizują się w projektowaniu, językiem PHP. Ciekawostką jest, że to właśnie specjaliści tego języku  najłatwiej mają w programowaniu z zintegrowaniem się na rynku pracy, ponieważ popyt na nie jest największy.

Java to język przeznaczony do programowania obiektowego, stworzony przez kanadyjczyka James Gosling, wraz z innymi inżynierami Sun Microsystems. Od początku ten język programowania miał nazwę Oak. Java była stworzona, aby zmienić język programowania C++. Teraz ten język jest jednym z najbardziej popularnych języków używanych w biznesie. Programiści pracujące z językiem Java mają duży potencjał, aby otrzymać dobrze opłacalną pracę.

Innym popularnym językiem programowania jest JavaScript. Jest to język programowania objektowego.  JavaScript jest używany do tzw. apsams (oparte na przeglądarce działających aplikacji) do tworzenia róznych stron internetowych zwiększając interaktywność. Tworcą tego języka jest Brendan Eich, który również przyczynił się do rozwoju popularnej przeglądarki Mozilla.

Język programowania Go w otwartym kodzie został wprowadzony w 2009 roku (Stworzono w 2007 r.). W związku z tym można nazwać jednym z najmłodszych języków programowania. Jego twórcy są inżynierowie Google Rob Pike, Ken Thompson i Robert Griesemeris. Według specjalistów, ten język programowania jest ceniony za swoją integralność i niezawodność. Trzeba powiedzieć, że Go jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się języków programowania na świecie.

Mówiąć o naszych partnerach firmowych, specjalizują się w dziedzinie rozwoju aplikacji mobilnych i pracuje dla środowisk Android i iOS (języków programowania: Java, C++, Objective-C).  Studio 4D programiści pracują w PHP.  Tak więc, jak widać nasz zakres usług jest bardzo szeroki. Dlatego, jeżeli potrzebujecie skorzystać z usług profesjonalnych progamistów, Czekamy na wasz telefon lub e-mail. Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy! 

error: