Co to jest SEO?

Dla osób nie związanych z światem internetowym SEO (ang. Search Engine Optimization) to dziwny, nic nie znaczący skrót. Dlatego ważne jest, wyjaśnić, co to jest SEO? Tłumacząc dosłownie SEO to jest optymizacja stron internetowych dla systemu wyszukiwarek. Mówiąc najprościej, SEO – to dostosowanie stron internetowych dla robotów, używanych w wyszukiwarkach internetowych (takich jak Google, Yahoo, Bing IRK t.). Cel SEO – promowania strony internetowej, sklepu internetowego lub innych projektów, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów docelowych.

W tym artykule nie tylko dowiemy się, co to jest SEO, ale również omówimy na co należy zwrócić uwagę, aby upewnić się, że strona jest popularna.

Chcąc, aby stronę internetową można było by znaleźć pod określonym słowem kluczowym i znajdowała by się w jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania Google, obowiązkowe jest potrzeba optymalizacji SEO strony. W tym Artykule wydzielimy główne czynniki, decydujące pozycje słów kluczowych w wyszukiwarce Google. Należą do nich: sygnały sieci społecznościowych, linki zwrotne, odpowiednie treści dla czytelników, żywotność stron internetowych, wielkość ruchu na stronie internetowej, wewnętrzna optymalizacji SEO strony WWW, szybkość ładowania witryny.

Znacząco przyczyniają się sygnały społecznościowe, do lepszej pozycji dla stron w wyszukiwarce Google (takich jak jak, like, share, tweet wiadomości, różne referencje). Sygnały te przyczyniają się do zwiększenia świadomości marki, znaczenia witryny, autorytetu a także wiarygodności (innymi słowy, dodaje wagi).

Seo linki zwrotne

Innym bardzo ważnym sposobem, co dodaje optymalizowanej stronie internetowej popularność jest wysoka jakość linków zwrotnych. Ale nie zapominajmy, że ważne jest nie ilość linków zwrotnych ale ich jakość. Lepiej mieć mniej, ale wysokiej jakości linkós zwrotnych niż dużo ale bez jakościowych. W tym ostatnim przypadku dla swojej witryny można nie pomóc ale zaszkodzić. Jednakże jakościowe linki nie są łatwe do uzyskania i ich samych nie wystarczaja. Dla generacji zwrotnej wymagane jest odpowiednie audytorium społecznościowe, które dzielią się, treścią publikowaną na ich stronach internetowych lub w sieciach społecznościowych.

Adres strony internetowej (domena) to czas żywotności witryny – jednym z najważniejszych czynników, które mają znaczący wpływ na pozycję witryny w wyszukiwarce Google. Dłużej egzsystujące strony internetowe mają przewagę nad nowszym. Aby podnieść nową stronę internetową do wyższych pozycji w Google tzw. spamerzy często używają nielegalnych metod. Jeśli nowa strona ma bardzo wiele zwrotnych linków w krótkim okresie czasu, to system Google będzie zmuszony do zastosowania filtrów (ang. Sandbox) takich witryn internetowych. To filtr – na którym polega wstrzymanie optymalizacji SEO. W tym przypadku chociaż i otrzymujemy linki zwrotne, ale pozycja witryny internetowej w wyszukiwarce Google nie polepszy się.

Wewnętrzna SEO optymalizacja

Teraz nadszedł czas, aby mówić o wewnętrznej optymalizacji SEO. Można się zastanawić, dlaczego wcale jest to potrzebne? Odpowiedź jest prosta: aby roboty wyszukiwarki mogły by prawidłowo odczytać informacje strony internetowej, witryna musi być odpowiednio uporządkowana. Pierwszą rzeczą, którą zajmuje się specjalista – analizuje stronę internetową i podejmuje decyzje o tym, jak powinna być zoptymalizowana. To dużo cierpliwości i dokładności potrzebująca praca, więc taką pracę warto zaufać doświadczonym specjalistom SEO. To właśnie tacy specjaliści pracują w firmie Studio 4D. Wykonując wewnętrzną optymalizacje SEO strony internetowej, należy zwrócić uwagę na następujące kluczowe punkty: jasna i łatwa w obsłudze struktura witryny (paragrafy, klasyfikacje itp.), Odpowiednio sformułowany tekst, aktualność treści witryny, szybkość ładowania strony, web semantyczne powiązania, teksty, ilustrujące obrazy powinny być opisane używając tekst alternatywny, etc.

Jest oczywiste, że bardzo ważnym czynnikiem w popularności i sukcesu witryny sieci Web, jest szybkość ładowania stron. Jeśli odwiedzający witrynę napotka problem z ładowaniem strony, to mało prawdopodobne, że odwiedzający będzie zainteresowany waszą stroną i nadal będzie ją odwiedzać. Jest to najbardziej bezpośrednia droga do porażki. Jeśli nie chcesz doświadczyć porażki, Google proponuje użyć narzędzia PageSpeed, które pomoże Ci sprawdzić swoją szybkość ładowania strony internetowej i doradzi jak ją zwiększyć.

SEO jest procesem długotrwałym

Podsumowując, można stwierdzić, że Pozycjonowanie jest procesem długotrwałym. Nie wystarcza jednarozowej optymalizacji, aby oczekiwać długotrwałego sukcesu. W celu osiągnięcia długotrwałych pozytywnych rezultatów, konieczne jest, pracować, starać się bezustannie: wykonując zarówno zewnętrzną oraz wewnętrzną SEO, aby przyciągnąć większą ilość wysokiej jakości linków zwrotnych, a także w celu zwiększenia świadomości marki. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani takimi usługami, prosimy o kontakt z naszą firmą Studio 4D, ponieważ nasz zespół składa się z profesjonalistów SEO. Pomożemy podnieść waszą witrynę na wyższe pozycje w wyszukiwarce Google.

Osiągnijmy sukces razem!

error: